Podkovičník MIX  ::  Gastro MIX  ::  Vital MIX  ::  Vital MIX Junior  ::  Podkovičník
Kriakový hríb  ::  Kvapľový hríb  ::  Motýlniková tráva  ::  Hadovčiar  ::  Acerola
    
   
KRIAKOVÝ HRÍB
 
Kriakový Hríb (Bokrosgomba) vásárlása
Kriakový hríb obsahuje také polysacharidy, ktoré napomáhajú znižovať krvný tlak, zabraňujú rastu rakovinových buniek, ochraňujú pečeň, znižujú hladinu krvného cukru a posilňujú imunitý systém.


(60ks kapsúl/ balenie)


Ide o európsky druh huby, ktorá sa na Slovensku vyskytuje zriedkavo. V hojnosti ho nájdeme na Blízkom Východe a aj v Severnej Amerike. Najvýstižnejší je však jeho slovenský názov, pretože sa skutočne podobá na krík. Jeho farba sa prispôsobuje farbe kôry stromu, na ktorom rastie ako parazit. Za čerstva, v štádiu mladého hríba je jedlý, nezaraďuje sa však medzi hríby určené na konzum. O to je širšie jeho použitie v ľudovom liečiteľstve.Kriakový hríb obsahuje také polysacharidy, ktoré napomáhajú znižovať krvný tlak, zabraňujú rastu rakovinových buniek, ochraňujú pečeň, znižujú hladinu krvného cukru a posilňujú imunitý systém.

Bokrosgomba
Kriakový hríbPrirodzeným spôsobom nie je možné zabezpečiť potrebné množstvo tohto hríbu, preto bol vypracovaný spôsob jeho umelého pestovania. 80% z celkového obratu kriakového hríbu na svete pestujú v Japonsku. Kriakový hríb obsahuje okrem horeuvedených liečebných vlastností veľké množstvo ergosterínu, ktorý je previtamínom vitamínu D. Tento sa spolupodieľa pri celkovom posilnení kostry. Vedci pripisujú veľký význam D-frakcií, ktorá je izolovaná z extraktu hríbov. S touto frakciou boli vykonané početné pokusy aj v USA v kruhu pacientov chorých na rakovinu pľúc a hrubého čreva. V Nemecku je v obehu kapsula zvaná Grifolavin, ktorá obsahuje koncentrát z kriakového hríbu. Vďaka D-frakcií kriakového hríbu sú najnovšie k dispozícií nové úspešné výsledky v liečbe pacientov chorých na AIDS.


Rednutie kostí

Balenie:
   60 ks kapsúl/ balenie

Zloženie:
   Výťažok z kriakového hríbu
   Materiál kapsuly: želatína.


Dávkovanie:
   Denne 2x1 alebo 3x1 kapsuly


Nádor na hrubom čreve
 

Prípravky si môžete objednať na PROVITEX s.r.o., alebo ich hľadajte vo vybraných lekárňach a bioobchodoch.

 KRIAKOVÝ HRÍB 
  Impressum  ::  Mapa stránok  ::  Kontakt
Copyright © Natur Product 2009. All rights reserved.  Webdesign: Eurokom